image

BOB PECK

image

FILMY
Jurský park (1993)

DATUM NAROZENÍ
23. srpna,

1945

MÍSTO NAROZENÍ
Leeds,
Anglie,

Velká Británie

VÝŠKA
188 cm

image

image

DATUM ÚMRTÍ
4. dubna,

1999

MÍSTO ÚMRTÍ
Londýn,
Anglie,
Velká Británie

image

PROFIL: JURSKÝ PARK 

VRCHNÍ SPRÁVCE JURSKÉHO PARKU

Vrchní správce, Robert Muldoon, má obavy o bezpečnost návštěvníků Jurského parku. Vyzná se v zabezpečení parku, vybavení, zbraních, ale také v jeho stálých obyvatelích. K jeho přílišné opatrnosti má pádné důvody. Je také zkušený lovec. S Hammondem spolupracuje už dlouho a ten mu nadevše důvěřuje. Robert pro něj správcoval již v přírodní rezervaci v Keni. Má sklony k alkoholismu a spoléhá se na brokovnici SPAS-12, která patří k základní výbavě parku.

BIOGRAFIE

Britský herec Bob Peck se narodil 23. srpna 1945 v Leedsu. Zde také vystudoval Leeds Modern School a následně Leeds College of Art (Leedská fakulta umění). Na televizní obrazovku se poté dostal poprvé v roce 1972. To dostal roli v seriálu THIRTY-MINUTE THEATRE. Následovala další menší role v seriálu Z CARS (1974). Potom přichází první role v celovečerním filmu ROYAL FLASH (1975). Od té doby účinkoval v množství rolí v málo známých seriálech či televizních filmech až do jeho zřejmě nejslavnější role.

Tou byla postava statečného lovce Roberta Muldoona ve Spielbergově JURSKÉM PARKU (1993), který se proslavil, na rozdíl od ostatních Peckových seriálů a filmů, po celém světě. Poté však přichází opět řada u nás málo známých filmů a seriálů, ve kterých účinkuje až do roku 1999. V tomto roce totiž, dne 4. dubna po dlouhém boji s nemocí, umírá ve věku 53 let. Tento charismatický člen Královské Shakespearovské společnosti (ROYAL SHAKESPEAR COMPANY) a Národního divadla po sobě zanechal manželku Jill Baker, rovněž herečku, a tři děti - syna a dvě dcery.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/75342-bob-peck/)

image