image

ARLISS HOWARD

image

FILMY
Ztracený svět: JP (1997)

DATUM NAROZENÍ
18. října,

1954

MÍSTO NAROZENÍ
Independence,
Missouri,
USA

VÝŠKA
175 cm

image

image
image

PROFIL: ZTRACENÝ SVĚT 

GENERÁLNÍ ŘEDITEL InGEN & SYNOVEC J. HAMMONDA

Po událostech na ostrově Nublar je společnost InGen na pokraji krachu. John Hammond byl zbaven pozice generálního ředitele této organizace, načež je na toto místo radou dosazen jeho synovec Peter Ludlow. Ten přichází s plánem, který by mohl InGen opět postavit na nohy, je však v rozporu s přáním svého strýčka. Ludlow totiž zosnoval Operaci: Sklizeň - početnou expedici na Isla Sornu vedenou najatými lovci Rolandem Temboem a Ajayem Sidhuem. Úkolem je odchyt a transport několika druhů dinosaurů na pevninu.

BIOGRAFIE

Arliss Howard, rodným jménem Leslie Richard Howard se narodil 18. října, 1954 v Independence v Missouri, USA. Má sestru Joy a dva bratry - Jima a Kipa. Vystudoval Truman High School. V roce 1976 absolvoval Columbia College v Missouri. Je americký herec, scenárista a filmový režisér.

Ve filmové branži se pohybuje od roku 1983, kdy debutoval televizním katastrofickým filmem DEN POTÉ (1983). Známý je například svými rolemi ve filmech OLOVĚNÁ VESTA (1987), TAKOVÍ NORMÁLNÍ ZABIJÁCI (1994), MUŽ, KTERÝ DOPADL EICHMANNA (1996), AMISTAD (1997), ZTRACENÝ SVĚT (1997), ZAKLETÝ V ČASE (2009), MONEYBALL (2011) nebo DIAGNÓZA: ŠAMPIÓN (2015). V posledních letech ale účinkoval spíše v televizních seriálech jako MÉDIUM (některé epizody také režíroval), RUBICON a PRAVÁ KREV.


Jeho manželkou je herečka Debra Winger, která také účinkovala v některých jeho filmech. Mají spolu syna jménem Babe Gideon. Prvního syna, Sama, má se svou bývalou ženou Karen Mary Sellars.

image