image

NEJVĚTŠÍ ZÁBAVNÍ PARK NA SVĚTĚ

ZJISTĚTE VÍCE

image

BEZPEČNOST

image

LABORATOŘE

image

ZAKLADATEL

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

VÍTEJTE V NEBEZPEČNĚJŠÍM ZÁBAVNÍM PARKU NA SVĚTĚ!

„Na ničem jsme nešetřili. Proto je Isla Nublar bezpečný jak pro lidi, tak pro dinosaury.“
- John Hammond

image

BEZPEČNOST JE PRO NÁS VÝZNAMNOU PRIORITOU

Vytvořili jsme přes 150 nouzových protokolů a zabezpečení pro každého dinosaura v parku. Bezpečnost je obousměrná ulice. Prosím, dodržujte svůj směr. Neklepejte na skla. Nepřekračujte bariéry. Neházejte nic do výběhů. Nevydávejte nadměrný hluk. Nedrážděte, nebo jinak nepodněcujte dinosaury.

image

Zajímavost: Při krmení dinosauřích mláďat mějte dlaně natažené a nedrážděte je. Dokonce i býložravci mohou kousnout.

image

Bezpečnostní tip: Au! 10 000 voltů opravdu bolí! Nedotýkejte se plotů, označených jako elektrifikované.

LABORATOŘE STVOŘENÍ

POSTUP

Nová éra dinosaurů začíná zde, v Hammondově výtvorné laboratoři. V našem nejmodernějším zařízení na světě pracují ti nejlepší paleontologové současnosti na extrakci, sekvenování a sjednocení DNA. K přivedení dinosaurů z jurské éry do Jurského světa je to nezbytné.

image
image

1. Extrakce

Krev z jurského komára věky uvězněného v jantaru obsahuje dinosauří DNA, kterou naši vědci potřebují k znovuoživení dinosaurů. Mluvíme tu o vašich fosilních palivech!

image

2. Sekvenování

S pomocí sofistikovaných DNA sekventorů mohou naši vědci analyzovat vzorek DNA a zmapovat celý dinosauří genom. Uspořádají tak miliony kousků genetického kódu do dinosauřích chromozomů.

image

3. Poskládání

Dinosauří DNA je stará miliony let a v genetickém kódu většinou mezery. Naši paleontologové použijí DNA příbuzných druhů, jako jsou ptáci a krokodýli, aby doplnili chybějící sekvence.

image

4. Inkubace

Hotová DNA se vloží do vajíčka, které dinosauřímu mláděti umožní přirozený vývin až k vylíhnutí. Vejce jsou monitorována a udržována v podmínkách, které simulují matčino hnízdo, dokud nejsou mláďata připravena na ošetření.

image

5. Péče

Život si vždycky najde cestu. A když nadejde čas, dinosauří mládě prorazí skořápku a vynoří se na svět. Poté jsou na řadě jedinečná ošetření a péče, při ktré mláďata vychovávají naši dinosauří behavioristé.

NÁŠ ZAKLADATEL

image

JOHN HAMMOND

Jako generální ředitel InGenu, Hammond podporoval myšlenku přivést dinosaury zpět k životu. Byl odhodlaný dát lidem vzrušující a nový zážitek. Vyzval svět, aby překonal své sny a objevil úžasné dobrodružství. Jeho socha, navždy hledíce vstříc budoucnosti, nyní stojí před Hammondovou výtvornou laboratoří. Je připomínkou jeho srdce, vášně a představivosti.

image

John pocházel ze Skotska. Z atrakcí svého parku si zamiloval hlavně Laboratoř stvoření. A jeho oblíbeným dinosaurem byl samozřejmě tyrannosaurus rex.

Jurský svět splnil vizi Johna Hammonda. Stvořit živé biologické atrakce tak ohromující, že zaujmou celou planetu. 

image