image

CHRISS PRATT

image

FILMY
Jurský svět (2015), 
JW: Zánik říše (2018),
JW: Nadvlád (2022)

DATUM NAROZENÍ
21. června,

1979

MÍSTO NAROZENÍ
Virginia,
Minnesota,
USA

VÝŠKA
188 cm

image

image
image

PROFIL: JURSKÝ SVĚT 

ZVÍŘECÍ BEHAVIORISTA & BÝVALÝ MARIŇÁK  

Owen je bývalým členem americké námořní pěchoty. Jeho životním posláním je však výzkum zvířecího chování, v čemž je učiněný expert. Díky jeho odborným znalostem a službě u námořnictva byl přizván k jedinečnému projektu IBRIS společnosti InGen Security. A čím že se tento projekt zabývá? Owen nyní totiž v Jurském světě od vylíhnutí vychovává, cvičí a zkoumá smečku samic velociraptorů. Dokázal si s nimi vybudovat jedinečný vztah. Vztah postavený na vzájemné důvěře a respektu. Nejsilnější pouto má s dominantní Blue. Delta, Echo a Charlie, věrně následují oba své vůdce.

Owen působí velmi vyrovnaně, sebevědomě a tvrdě si stojí za svým. Vůči zvířatům je vysoce empatický a silně je respektuje. Navzdory tomu nemá příliš v oblibě lidský druh. Považuje ho za nadhodnocený a má pocit, že socializace s ostatními lidmi mu jen komplikuje život. Autority, v podobě svých nadřízených, moc nerespektuje. Zvláště když jednají proti jeho vůli. Přesto má silné morální smýšlení. Váží si hodnoty rodiny a také přátelství.


Když není zrovna ve výběhu u raptorů, tráví svůj volný čas v chatce na břehu jezera daleko od všeho ruchu. Postavil si ji ze starého obytného přívěsu. Pro cestování po ostrově používá většinou motorku Triumph Scrambler. Dále je Owen vybaven jednou z nejsilnějších pušek, kulovnicí Marlin 1895 SBL, vhodnou pro lov odolné zvěře. Většinou mívá po ruce i nůž, připnutý vzadu na opasku a zřejmě ho zastihnete v jeho typické multifunkční kožené vestě.

image

"Učí se kam v rámci potravního řetězce patří. Zabije všechno, co se pohne.

PROFIL: ZÁNIK ŘÍŠE

ZVÍŘECÍ BEHAVIORISTA & BÝVALÝ MARIŇÁK

I roky po pádu Jurského světa se Owen stále snaží utéct od oněch tragických událostí a jeho roli v nich. S Claire se rozešli. Sám se usadil na odlehlém místě v horách u jezera. Pokouší se žít poklidný venkovský život a začal s výstavbou chaty. Ať se ale snaží sebevíce, minulost ho dostihne. Claire za ním přijíždí s žádostí o pomoc transportovat poslední přeživší dinosaury z vybuchujícího ostrova. Jako jediný totiž dokáže polapit raptoří samici Blue, kterou vychoval. A ačkoliv se z počátku zdá být s osudem posledních dinosaurů, včetně Blue, smířený, nemůže si pomoci. Ve snaze zachránit raptora, který kdysi zachránil jeho, se Owen připojuje ke Claire v poslední zoufalé výpravě na Isla Nublar.

image

"Můžu za to já... Ukázal jsem jim cestu." 

PROFIL: NADVLÁDA 

ZVÍŘECÍ BEHAVIORISTA & BÝVALÝ MARIŇÁK

Přísně tajné...

BIOGRAFIE

Celým jménem Christopher Michael Pratt se narodil 21. června 1979 ve Virginii v Minnesotě USA. Jako nejmladší ze sourozenců vyrůstal Lake Stevens ve Washingtonu. Po dokončení střední školy se přestěhoval na Hawaii na ostrov Maui, kde přespával v autě a stanu na pláži a živil se jako striptér a číšník v mnoha restauracích. V jedné z nich si ho všimla i herečka Rae Dawn Chong, kterou zaujal jeho smysl pro humor. Herečka chystala v roce 2000 svůj režijní debut - hororovou komedii CURSED PART 3. Chrisovi v něm svěřila hlavní roli. Herectví se mu zalíbilo. Přestěhoval se do Kalifornie a o své budoucnosti měl jasno.

Po několika nevýrazných rolích a hostování v seriálu LOVKYNĚ, přišel průlom v roce 2002, kdy získal roli v úspěšném seriálu EVERWOOD. Za roli byl dvakrát nominován na cenu Teen Choice Award. Při natáčení poznal herečku Emily VanCamp, s níž nějakou dobu chodil. Když byl seriál ukončen, Pratt úspěšně přestoupil do dalšího seriálu, kterým byl oblíbený O.C..


Pak se začal Chris objevovat ve vedlejších komediálních rolích. V roce 2008 jsme ho měli možnost vidět ve vysoko-rozpočtovém Wanted, kde hrál po boku Jamese McAvoye a Angeliny Jolie. Na konkurzech k větším filmům se mu příliš nedařilo. Nevyšla role v G.I. JOE, James T. Kirk ze STAR TREKU ani Jake Sully z AVATARA. V roce 2007 při natáčení filmu Noc je ještě mladá se seznámil s Annou Faris. Po dvouletém vztahu si jí vzal a v roce 2012 se jim narodil první syn Jack Daniel. Kvůli menším rolím v Oscarových filmech MONEYBALL a 30 MINUT PO PŮLNOCI opakovaně hubl a opět váhu nabíral. Pro další film zhubl Chris přes 25 kg a přibral svalovou hmotu akčního hrdiny.


V roce 2014 přišel opravdový průlom v jeho kariéře. Oním filmem byl ikonický snímek STRÁŽCI GALAXIE, kde měl konečně možnost plně rozvinout svůj talent pro improvizaci a humor. Ještě před velmi dobrým diváckým přijetím jeho postavy Star-Lorda, podepsal Chris smlouvu na postavu Owena Gradyho, hlavní roli JURSKÉHO SVĚTA, což bylo další trefou do černého jeho rychle stoupající kariéry. Film se v té době totiž stal třetím nejúspěšnějším filmem, hned za AVATAREM a TITANICEM.
Poté přišli další významné role v nových SEDMI STATEČNÝCH a sci-fi PASAŽÉŘI. Nadále pokračuje v rolích Star-Lorda i Owena. Chris Pratt je nyní ve filmovém světě pevně spojován s pozicí jednoho z nejvyhledávanějších herců současného Hollywoodu.


Ve volném čase rád rybaří, natáčí krátké snímky, skládá hudbu nebo píše texty. Má dva starší sourozence, bratra a sestru. Je narozen ve znamení Blíženců. Měří 188 centimetrů a doma mu přezdívají ,,opičák“.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/39066-chris-pratt/)

image