image

VINCE VAUGHN

image

FILMY
Ztracený svět: JP (1997)

DATUM NAROZENÍ
28. března,

1970

MÍSTO NAROZENÍ
Minneapolis,
Minnesota,
USA

VÝŠKA
196 cm

image

image
image

PROFIL: ZTRACENÝ SVĚT 

DOKUMENTARISTA & ENVIRONMENTALISTA

Nick je zapáleným dokumentaristou s mnoha zkušenostmi v nebezpečných oblastech a podmínkách, vždy připraven zachytit jedinečné životní momenty na svůj fotoaparát či kameru. Co se přírody a zvířat týče, má jasno. Je totiž aktivní environmentalista a člen Earth First!, organizace, jenž radikálně bojuje za zachování, obnovu či zlepšení životního prostředí, ochranu zvířat a rostlin. Díky jeho specifickému zaměření a schopnosti upřednostňovat blaho přírody před lidmi si ho právě vybral do svého týmu John Hammond. A jeho účast na této neobyčejně extrémní výpravě do ztraceného světa je naprosto nezbytná.

BIOGRAFIE

Vince je jeden z těch herců, které začala většina vnímat až v roku 2005, a přitom hrají už docela solidní dobu. V soukromém životě je Vince dost bouřlivák. Ve škole mu to šlo, ale „zlobil.“ Rád se promenádoval s pouličními gangstery atd…

Napřed se zkoušel prosadit jako většina herců v divadle a v různých muzikálech. Po různých menších rolích v reklamě a seriálech se objevil už i na filmovém plátně. První velká role a příležitost přišla od samotného Stevena Spielberga v kultovním velkofilmu ZTRACENÝ SVĚT. V pokračování JURSKÉHO PARKU si zahrál neohroženého ochránce zvířat a přírody Nicka Van Owena. Potom přišla role v předělávce legendárního PSYCHA, kde ztvárnil Normana Batese, majitele motelu.


Nápadně se vyskytuje v komediích a ještě nápadněji v komediích s Benem Stillerem. Mihnul se v ZOOLANDEROVI, pak měl tu čest zahrát si hlavního záporáka ve STARSKY & HUTCH a konečně následovala titulní role ve výborné komedii VYBÍJENÁ. Nadále pokračoval hlavně v komediích např. NESVATBOVI, SOUSEDSKÁ HLÍDKA nebo STÁŽISTI. Objevil se ale v menších, či větších rolích ve vážnějších filmech. MR. & MRS. SMITH, ÚTĚK DO DIVOČINY, HACKSAW RIDGE: ZROZENÍ HRDINY, hlavní role v BLOK 99, další hlavní role NA ŠPATNÉ STRANĚ a SOUBOJ S RODINOU.


S manželkou Kylou Weber jsou svoji od roku 2010 a mají spolu dvě děti.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/2012-vince-vaughn/)

image