image

VIZE   -   INOVACE   -   ÚSPĚCH

O NÁS

Společnost Masrani byla založena 16. února 1973 Sanjayem Masranim se zrozením Mascomu. Tato ambiciózní telekomunikační síť se nachází v samém srdci Indie. Po deseti letech zdokonalování svých technologií se Mascom stal v letech 1983 až 1991 základem většiny domácností s pětačtyřiceti kanály pokrývající indický subkontinent. V roce 1992 Sanjay Masrani předčasně zemřel a firmu úspěšně předal svému synovi Simonovi.

Simon rozšířil služby Mascomu. V roce 1996 založil odvětví Masrani Oil v Abu Dhabi, což Masraniho globální korporaci uvedlo na světový trh. Přestože je jedním z nejmladších ropných společnosti v provozu, Masrani Korporace generuje třetí největší příjem z výnosů na každý obchod mezi léty 1997 až 2004. Dnes Masrani Energy doplňuje 21% paliv v odvětví dopravy po celém světě.


V roce 1997 Simon Masrani začal jednat s cílem získat Mezinárodní genové technologie po úmrtí Dr. Jona Hammonda, aby přetvořil a obnovil společnost na úroveň, kterou kdysi požadoval bývalý zakladatel. V roce 1998 spadl InGen pod Masraniho a po roky 2002 až 2004 ho pomohla Masrani korporace vést na své dosud největší dobrodružství: výstavbu Jurského světa na Isla Nublaru.


V současnosti má Masrani Global Corporation podíly v obou obchodních i průmyslových odvětvích, od ropy, telekomunikace, hornictví, stavebnictví, strojírenství, nemovitosti, technologie až po zdravotnictví. momentálně je jednou ze světových předních Fortune 500 společností a Masrani pokračuje v expanzi, k čemuž dopomáhá světová ropná ekonomika.

NAŠE SPOLEČNOSTI

image

JURSKÝ SVĚT

Největší zábavní park na světě

image

Mascom Network

Celosvětově zajišťuje komunikaci, navigaci a info o počasí.

Se satelitním pokrytí 94% planety, byl dosud Mascom alternativní volbou v digitální komunikaci. Podívejte se na umístění Mascomu v roce 2015...

image

Masrani Energy

Technologie nevyčerpatelného paliva je klíčem k budoucnosti.

Simon Masrani díky obrovské výrobní síti a pověsti nahlédl do budoucnosti a zainvestoval do alternativních zdrojů mocné pokrokové energie...

image

InGen Technologies

InGen nadále vede světovou vědeckou komunitu.

Dr. Henry Wu pozvedl společnost InGen z kontroverzní entity hraničící s neúspěchem, přestože mnozí nedoufali, že ji bude možné zachránit...

Timack Construction

Byla založena roku 2002 za účelem výstavby Jurského světa. Timack Construction se specializují na renomované obchodní stavební konstrukce. 

Axis Boulder

Axis Boulder v Dubaji byla založena roku 2000 společností Masrani, aby pomáhala navrhovat design v mnohých civilních i mechanických zájmech společnosti Masrani.

Medixal Health

Sídlí v New Yorku a operuje po celých Spojených státech. Medixal Health vlastní a provozuje více než 32 výukových a výzkumných nemocnic v celé S. Americe. 

Data Analysys

Poradenské datové řešení pro auditu a zabezpečení, bez ohledu na to, jak velcí či malý jste. Data Analysys působí v Johannesbergu již od roku 1996.

Aerospace Dynamix

Má vedoucí postavení v oblasti letecké techniky, výzkumu a designu od svého založení ve Francii v roce 2007. Zaměřuje se hlavně na design křídel a výrobu. 

Tatsuo Technology

Tatsuo Technology působí v Japonsku od roku 1984. Je společností vyrábějící čipy. Od jejich získání v roce 2001 se Tatsuho zaměřuje na pokrokové procesory.

NOVINKY

Již brzy...

[ květen 2015 ]

Claire Dearingová, dlouhodobá manažerka aktivit Jurského Světa, hovoří o tom, co mohou návštěvníci očekávat v příštích pěti letech, včetně příštích měsíců - vysoce očekávaného Indomina rexe. „Jsme na naše úspěchy v Jurském Světě velmi hrdí a dostatečně nemůžeme vyjádřit naše nadšení z nadcházejícího exempláře, který je vrcholem genetické technologie,“ oznamuje Claire z Isla Nublaru, Kostariky. „Indominus je lákavým přírůstkem do naší různorodé škály atrakcí, u kterých máme jistotu, že budou naše budoucí návštěvníky hodně bavit.“ Slečna Dearingová také naznačila, že Indominus může být první z mnoha geneticky modifikovaných dinosaurů, ve snaze InGenu neustále uspokojovat jak návštěvníky, tak i své investory. Výběh Indomina rexe je připravován k oficiálnímu otevření pro veřejnost na červenec 2015. Více...

image

Nové koncepty odhaleny: Claire Dearingová, dlouhodobá manažerka aktivit Jurského světa, hovoří na Isla Nublaru v Kostarice.

Energy místo Oil

[ duben 2015 ]

Krok, o kterém se spekulovalo několik měsíců, Masrani Oil byl s okamžitou platností oficiálně přejmenován na Masrani Energy. „Tento název odráží naší evoluci jako životaschopného celosvětového orgánu,“ vysvětluje William MacLean – ředitel komunikací od Masrani Energy. „Investice Masrani Energy nejsou jen v ropě, jsme odhodláni k čistšímu alternativnímu řešení, zahrnující nejen větrné, vodní a geotermální elektrárny; ale také biopaliva. Nové jméno také odráží naší rozsáhlou spolupráci s InGen, posilující naše inovace ve vědecké komunitě.“ Cílem Masrani Energy je masově vyrábět jako první na světě s ethanolem smíchané palivo, schválené od FFA, pro odvětví letecké dopravy do roku 2017, s čímž může vysoko poskočit v žebříčku podílů na trhu v odvětví mezinárodní dopravy. Masrani Energy uspořádají koncem tohoto měsíce tiskovou konferenci v Dubaji, kde se budou řešit další otázky týkající se této změny.

image

Oil na Energy: Tolik očekávané logo Masrani Energy je odhaleno, zobrazující budoucí směr a vývoj této společnosti.

Dekódování poškozené DNA

[ březen 2015 ]

V posledním vydání vědeckého časopisu Dr. Henry Wu z InGen Technologies oznámil možnost, že stále se rozrůstající genomová knihovna InGen bude nápomocna Medixal Health ve výzkumu nemocí. „Pro některé to asi není žádné překvapení, že máme v úmyslu využít nashromážděné znalosti InGenu pro zdravotnictví. S dnešní technologií jsme již schopni číst nerozkódované DNA a vysledovat sekvenci různých starých chorob, něco jako jít zpět ve svých stopách ve sněhu, jsou to však stopy biologické. Tato bezprecedentní práce nám dává nahlédnout do historie různých, na Zemi známých, epidemií.“ Dr. Wu vyjádřil pro událost měnící dobu svou důvěru, „Je to jak otevřít Pandořinu skříňku. Jeden se nestačí divit a žasnout nad tím, kam genetický věk dojde v budoucnosti lidstva.“

image

Pohled mikroskopem: Díky nové technologii bude InGen pomáhat Medixal Health ve výzkumu nemocí.

Od fosilních paliv ke zkamenělinám

[ únor 2015 ]

Masrani Oil a Mezinárodní Genetické Technologie budou na březnové konferenci diskutovat o tom, jaké nové inovace týkající se fosilních paliv by mohli pomoci při identifikaci dobře zachovalých zkamenělin, které jsou potřebným klíčovým prvkem k přivedení dinosaurů zpět k životu v Jurském světě. „Fosilní paliva jsou uhlovodíky, jakým je například uhlí, ropa a zemní plyn, vzniklé z biologických zbytků prehistorických organismů,“ vysvětluje Emma Hanniganová – vedoucí styku s veřejností od Masrani Oil. „Analýza mořské zeminy ve Spojených arabských emirátech ukázala identifikovatelný uhlík a na železo bohaté organické struktury od pozdní křídy do poloviny miocénu. Vědci z InGenu jsou z toho velmi nadšení. S ohledem na stále se rozšiřující vodní a botanickou genomovou knihovnu InGenu, kdo ví, co tam venku ještě je...“

image

Mapování historie Země: InGen a Masrani Oil se dohodli na nových šetrnějších postupech těžby, která může odhalit dosud vědě naznáme organismy.

InGen dostane finanční podporu od Masrani Global

[ leden 2015 ]

Generální Ředitel organizace Simon Masrani oznámil pro následující tři roky podporu pro dceřinou společnost InGen ve výši 225 milionů dolarů. Finanční prostředky jsou dále přiděleny k podpoře soukromé bezpečnostní divize InGenu, která se stala světovým lídrem ve specializaci na udržování míru, provoz dronů a kontrolu nepředvídatelných událostí. „Jurský svět je globální destinací, což sebou nese i jistá rizika,“ říká Vic Hoskins – vedoucí bezpečnostních operací pro InGen. „Zde na Nublaru je naším úkolem podnikat jistá bezpečnostní opatření a zajistit bezpečné prostředí parku jak pro zaměstnance, tak pro miliony lidí, kteří park každým rokem navštěvují.“ Podle pana Hoskinse zvýšení finančních prostředků dopomůže rozšířit výzkum společnosti a také i nadále rozvíjet pokročilé bezpečnostní opatření.

image

Asset Containment team: Bezpečnostní organizace InGenu bude moci rozvíjet nové pokročilé technologie.

Éra satelitu Mascomu "Glinda" končí

[ prosinec 2014 ]

Po 15 letech služby bude ke konci tohoto týdne klesat k zemi satelit Mascomu Glinda. Zastaralé zařízení bude vyřazeno z provozu, aby uvolnilo místo pro novější model satelitu. Glinda byl zařízen pro shromažďování informací o potenciálně nebezpečných bouřích, které posílal ke studiím pozemnímu týmu. Byl vytvořen v rámci projektu Masrani wing a po několika úspěšných experimentech se s pomocí týmu podařilo zachránit tisíce životů. Vše díky pochopení biologie počasí, včetně bouří. To vedlo k vynálezu vysoce pokročilého varovného systému, který v té době kontrolovali technici. „Glinda nedopadne na pevninu,“ ujišťuje Jessie Rosegrant. „Její trajektorie byla odhadnuta daleko nad Tichý oceán, kde shoří v horních vrstvách atmosféry.“

image

Sledovač bouří: Meteorologický satelit Mascom, Glinda, poskytuje předčasné meteorologické údaje o psychologii a chování zuřivých nízkotlakých systémech počasí.

InGen zahajuje vykopávky na Sibiři

[ listopad 2014 ]

Právě bylo na Sibiři spuštěno nové zařízení InGenu „Martel.“ Výzkumný tým devíti vědců a 45 těžebních dělníků budou po dobu 18 měsíců těžit na 42 místech ledovců a zmrzlé půdy. Tým doufá, že najde organické pozůstatky datující se do doby před 40 000 až 200 000 lety. Nejmodernější výzkumná stanice se budovala dva roky a věříme, že poblíž je skupina stále osrstěných mamutů, pohřbených v permafrostu. „Mohlo by potencionálně jít o předzvěst nové éry vědeckých objevů, které nám pomohou zmapovat naší přírodní historii, jako nikdy předtím. Jsem nadšený, že můžu konečně vidět Martel dokončený,“ vyjádřil své nadšení Dr. Henry Wu, který touží přidat nové kousky do stále rostoucí genomové knihovny InGenu.

image

Neznámý nový svět: Na ledem pokrytých sibiřských pláních se ukrývá spoustu tvorů v dosud původní podobě z dávných dob, kteří čekají na vyzvednutí z věčného ledového sevření.

Hurikán pozastavil těžbu ropy

[ říjen 2014 ]

Ropná plošina Masrani Oil L-12 je v celkové rekonstrukci poté, co byla v srpnu zdecimován hurikánem ve východním Pacifiku. Celková škoda na plošině byla odhadnuta na 12 500 000 dolarů, která odstaví L-12 na rok od výroby. Celá plošina s zřítila po odlomení tří nohou a vrt se zcela zhroutil. Poškození je v celém vnitřním prostoru i na nástupišti a je téměř fatální pro celou plošinu i jeho posádku. Rafinérie L-12 je v současné době v obnově a instaluje se 16 kotvících lan, místo původních 12, čímž je o 50% stabilnější než dříve instalované zařízení. Simon Masrani podepsal smlouvu na novou polo-ponořenou plošinu, která by nakonec nahradila L-12 do 5 let.

image

Nezkrotná příroda: Hurikán způsobil obří ztráty v rozpočtu Masrani Oil, naštěstí všichni byli z plošiny včas evakuování.