image

NEJVĚTŠÍ ZÁBAVNÍ PARK NA SVĚTĚ

image

PROFIL

SIMON MASRANI POMÁHÁ VYBUDOVAT NEJBEZPEČNĚJŠÍ ZÁBAVNÍ PARK

image

Brzy po získání InGenu v roce 1998, Simon Masrani začal pracovat na plánu, který se vzhledem k událostem z předchozích let zdál být neuskutečnitelný – znovu vystavit a udržet pod kontrolou nový zábavní park na ostrově Isla Nublar. Byli povoláni odborníci z firmy Masrani spolu s Dr. Henrym Wuem ze společnosti InGen aby naplánovali největší a nejzajímavější zábavní park, který kdy byl v dějinách lidstva postaven. 

Simon Masrani využil dceřiných společností Axis Boulder Engineering a Timack Construction k přípravě a plánování před výstavbou na ostrově. Stavební dělníci byli chráněni před tamní divokou zvěří po dobu téměř tří let, od roku 2002, až po ukončení prací v roce 2004. S více než 1,2 miliardy dolarů ve stavebním materiálu by tento projekt neměl být nikdy podceňován. 

„Nejúžasnější věcí na projektu byla pro mne skutečnost, že jsme to byli schopni postavit tak daleko od pevniny, při dodržení všech termínů,“ vysvětluje projektový manažer Jurského světa, pan Eli Jacobs. „Logistika a plánování bylo neskutečné. Bezpečnostní týmy, obvodové oplocení, vědci, karanténní zóny… Bylo to docela atmosférické.“ 

Simon dodává, „Při výstavbě Jurského světa se zásadním ukázal být pocit bezpečí. Média v té době zcela zešílela a spolu s ekologickými skupinami z celého světa hledaly a čekaly na jakoukoliv událost, která by mohla poškodit naši pověst a mohly by nám vzít Isla Nublar. Museli jsme zajistit pocit bezpečí, protože když přišel čas na otevření v roce 2005, potřebovali jsme lidi, kteří by byli ochotni přijít.“ 

A tak se také stalo… Jurský svět oficiálně otevřel v červnu roku 2005 s neuvěřitelnými 98 120 návštěvníky v prvním provozním měsíci.

image

OCHRANA NUBLARU

image

Poohlédnutí za historií

Ostrov byl oficiálně objeven v roce 1525 španělským navigátorem Diege Fernandezem. Isla Nublar, jak ho pojmenoval, je však často připisován kartografovi Nicolasovi de Huelva, který na španělské lodi Carrack La Estrella (Hvězda) popisoval, jak vidí „zahalený ostrov“ a zároveň mapuje západní pobřeží Kostariky.

Španělé zde objevili místní domorodý kmen, známý jako Bribriové. Domorodci žijící na ostrově jej nazývají Gua-Si (Vodní dům, nebo Dům za vodou) a sebe nazývají Tun-Si (Lidé vody). 

V následujících čtyřech stoletích bylo mnoho místních obyvatel přesunuto, v roce 1987 pak i těch několik zbývajících. Společnost Masrani Global by velice ráda podpořila a ocenila místní domorodý kmen Bribriů a podílela se na utváření historie a kultury Isla Nublaru společně s nimi.

image

Respekt místní zvěře

Na Isla Nublaru žije spousta domovských zvířat. Nejběžnějším obyvatelem je Elaphodus Cephalophus nublarus (Muntžak chocholatý nublarský). Tento 60 centimetrů vysoký savec je aktivní většinou v noci, i když byli občas pozorováni na nejtemnějších místech džungle i v denních hodinách. 

Na pobřeží Nublaru se stovky ptáků zastavují na odpočinek při svých dlouhých migracích. Největší z nich je Pelecanus occidentalis (Pelikán hnědý), jehož impozantní rozpětí křídel dosahuje 2,5 metru. 

Společnost Masrani spolu s InGenem spolupracovali na zajištění ochrany těchto zvířat. Dohoda o ochraně byla podepsána v roce 2005 s kostarickou společností pro ochranu životního prostředí, aby byla zajištěna bezpečnost a zázemí původním, volně žijícím živočichům Isla Nublaru.

image

Životního prostředí

Masrani spolupracuje spolu s InGenem na zajištění zachování životního prostředí na Isla Nublaru. A to nejen ochranou místní fauny, ale i flóry. Úspory energií a metodizované odpadní kontejnery byly rozmístěny po celém ostrově, s přísnými pravidly pro návštěvníky i zaměstnance parku.

Více než 750 modrých recyklačních kontejnerů po celém ostrově, včetně zdejšího recyklačního zařízení, svědčí o speciálních požadavcích ustanovených místní kostarickou vládou a kostarickou společností pro ochranu životního prostředí.

Dle odhadů je 35% energetické spotřeby Isla Nublaru napájeno solární energií a zbylých 65% je napájeno přetvořenou geotermální energií z činnosti Mount Sibo na severu ostrova. Jurský svět zajišťuje, aby byly čisté zdroje energie využívány s nízkými emisemi.

NOVINKY

Budoucnost Jurského světa

[ květen 2015 ]

Masraniho hlavní vlajková loď otevřela v roce 2005 při rekordní návštěvnosti. Park s vědeckým tématem a biologickými atrakcemi má ukazovat cestu k zábavě, vzdělávání a vědeckému objevování. Ale co se chystá do budoucna? Claire Dearingová, dlouhodobá manažerka aktivit Jurského světa, popisuje své myšlenky. 

„Vědci jsou často vystavováni rizikům svých výzev, při tvorbě velkolepých projektů“, vysvětluje Claire. „Mnozí z InGenu pochybovali o pravděpodobnosti úspěchu hybrida, ale teď uplynul měsíc a ona je dokonalejší, než jsme si dovedli představit. Budeme pozorně sledovat reakce návštěvníků kvůli budoucím krokům, zatímco Jurský Svět vstoupí do nové éry“. 

„Ale s tím, jak se snažíme přivést zpět minulost, nesmíme zapomenout inovovat“, dodává Claire. „V koncepční fázi máme s Axis Boulder několik nových atrakcí. Nejvíce pokročilá je ‚Pojídači korun stromů‘, která by mohla být hotová někdy v roce 2018“.

image

Koncepční návrh atrakce "Pojídači korun stromů".

Simon Masrani Vás vítá v Jurském světě

[ říjen 2014 ]

Masraniho společnost otevřela v roce 2005 s rekordními čísly. Nejmodernější zábavní park otevírá cestu do budoucnosti zábavy, vzdělání a vědeckých objevů. 

Vstupte do prehistorické éry a setkejte se tváří v tvář s některými z největších zvířat, která kdy po Zemi chodila, s dinosaury! Ponořte se do atmosféry ekosystému, který nikdo před tím nezažil. Díky technologicky vyspělému řídícímu systému, pětihvězdičkovým restauracím a golfovému hřišti nejvyšší třídy je tento zážitek pln vzrušení, podívané a navždy zanechá dojem v každém, kdo nás navštíví. 

Společnost Masrani je hrdá na to, že představila největší zábavní park, který kdy byl postaven: Jurský svět. 

„Nejvíce potěšující pocit ze Společnosti Masrani je globální posouzení našich představ a nápadů. Největší světové mozky se sešli pod jednou střechou a od roku 1973 jsme dobyli to, co bylo dříve považováno za nemožné. Založili jsme mnoho oblastí, od telekomunikací po genetický výzkum a bezpečnostní organizace. Jsme na prvním místě v oblasti inovací a úspěchu. Jurský svět se součtem všeho, co přišlo před ním.“

image

Simon Masrani kochající se pohledem na park.