image

UTVÁŘÍME BUDOUCNOST

image

PROFIL

InGEN ZÍTŘKA, DNES

image

InGen je celý o technologii zítřka právě teď. Od chvíle, kdy jeho zakladatel Dr. John Parker Hammond vymyslel, jak nám zpřístupnit prehistorický život z dochované DNA ve zkamenělém jantaru, InGenská základna v kalifornském San Diegu je zaneprázdněna vytvářením nejkomplexnější genomové knihovny na světě. Jejich práce přivedla první prehistorické zvíře zpět k životu v roce 1984 a od té doby jsme získali cenné poznatky o kontrolování životního prostředí, které pomohli formovat společnost do podoby, jakou ji známe dnes.

Masrani získal InGen v roce 1998, nezměnil se však směr výzkumu této společnosti a generální ředitel Simon Masrani sehnal zkušeného genetika Dr. Henryho Wua, aby společnost vedl - s výsledky často vyššími, než investoři očekávají. Díky Masrani byl InGen přepracován a přináší vědu zítřka již dnes.

PROCES KLONOVÁNÍ

1. Extrakce

První bod postupu klonování zahrnuje extrakci DNA. InGen byl první, kdo objevil potenciál extrakce DNA ze zkamenělých pozůstatků desítky milionů let starých komárů uvězněných v jantaru a to v roce 1983. V průběhu milionů let chrání jantar velké množství DNA uvnitř hmyzu, přesto však mají genomové sekvence mezery.

2. Sekvenování

Pomalá míra rozkladu znamená, že se zachová dostatek sekvence z DNA na to, aby byl sestaven genom. V roce 1990 se po několika potřebných týdnech sekvencování genomu vyplnily mezery chybějící DNA. Díky dostatečnému financování Masrani, přístroj Hammond XB-20 umí dekódovat a opravit genom některého z vyhynulých tvorů za méně jak hodinu.

3. Poskládání

InGen biologové pak tento genom tvora vloží do umělého hostitelského vejce, připraveného podle požadavků zvířete. Syntetické proteiny pak zajistí, že hostitel má dostatečnou výživu po celou dobu inkubace, aby přežil až do vylíhnutí.

4. Inkubace

Vědci a veterináři pak společně zajišťují, aby inkubace zvířete probíhala hladce až do vylíhnutí. Vejce jsou pečlivě uchovávány při specifické teplotě, což umožní optimální růst. Během tohoto procesu zaznamenává specializovaný dvoučlený tým vědců data a pozorování až do vylíhnutí.

5. Péče

Vědci z InGenu provedou spoustu testů po vylíhnutí, aby zvíře bylo bez defektu a mělo v pořádku životně důležité orgány. Odtud je zvíře předáno přímo veterinářům, kteří pomáhají s výchovou zvířete, dokud není po třech měsících vypuštěno. Vědci stále sledují data zvířat.

image

InGEN SECURITY

Okamžitě, ostražitě, bezpečně

NOVINKY

Dr. Wu dláždí cestu InGen Technologii

[ říjen 2014 ]

Po nešťastné události v Jurském Parku se Dr. Henry Wu vrátil v listopadu 1994 na ostrov Isla Nublar pomoci úklidovému týmu katalogizovat početné vzorky a zjistit, jak se zvířata přesně chovala. I když byla na ostrově byla přítomna zvířata pouze stejného pohlaví, měla v sobě zahrnutou DNA několika druhů obojživelníků, což sám Dr. Wu podcenil. Poznamenal, že začleněné sekvence DNA z několika druhů obojživelníků, včetně rákosničky žlutozelené (Hyperolius viridiflavus), se velmi dobře přizpůsobila klonované dinosauří DNA. To nakonec způsobilo, že některá zvířata změnila pohlaví pomocí chemické spouště, díky které se rozpadnou samičí orgány a vytvoří se samčí pohlavní orgány.

Tato událost inspirovala Dr. Wu k napsání knihy „Další krok: Evoluce božího konceptu“ z roku 1995. Na svých stránkách sdílí teorii, že se správným vybavením a výzkumem by mohl stvořit zcela nové druhy pomocí kombinace různých druhů. „Podobně jako šlechtění domácích zvířat,“ píše, „ale s tím rozdílem, že budeme kombinovat několik druhů do jednoho nového zvířete. Dnešní technologická omezení naznačují, že jsme ještě desetiletí daleko k dosažení tohoto cíle. Možná i padesát let. Ale kdo ví, snad ještě sám uvidím, jak se to stane realitou.“

V květnu roku 1997 Dr. Wu a jeho výzkumný tým, i přes finanční problémy InGenu, úspěšně nakombinují několik druhů flóry a přivedou k životu Karacosis wutansis (neboli Wuova květina). Ta získala celosvětovou pozornost médií, včetně Simona Masrani - který mimochodem odkoupil InGen následující rok. Syn blízkého přítele Johna Hammonda, Sinom Masrani podporoval Dr. Wua v řadách společnosti InGenu. V prosinci roku 2000 přidělil tohoto vědce do projektu Jurský svět. Dr. Henry Wu se okamžitě stal váženým členem společnosti Masrani. Prokazujíc jedinečné dovednosti nejen jako úspěšný vědec, ale i jako velký vizionář.

image

Vrchní genetický biolog Dr. Henry Wu z InGenu má v laboratořích Jurského světa sbírkou jantarových vzorků. Byly vyzvednuty z mnoha dolů InGenu, nacházejících se po celém světě.