image

JAKE JOHNSON

image

FILMY
Jurský svět (2015),
? - JW: Nadvlád (2022) - ?

DATUM NAROZENÍ
28. května,

1978

MÍSTO NAROZENÍ
Evanston,
Illinois,
USA

VÝŠKA
176 cm

image

image
image

PROFIL: JURSKÝ SVĚT 

VRCHNÍ OPERÁTOR JURSKÉHO SVĚTA

Lowery již od svého útlého dětství zbožňuje dinosaury a tato vášeň ho doteď neopustila. Aktivně se zajímá také o historii Jurského parku a jako velký fanoušek sbírá staré upomínkové předměty, kterým je například tričko s původním logem. S počítači to Lowery umí, čiší optimismem, smyslem pro humor a dobrou morálkou. Práce vrchního operátora v parku je pro něj vyloženě splněným snem a je vidět, že si ji užívá. Jeho úkolem je mít přehled o všem, co se na ostrově děje. Vůči kolegům je někdy více otevřen, než by sami chtěli. Svůj pracovní stůl má vyzdoben zástupem dinosauřích postaviček a po ruce má také pár knih, včetně oblíbené, od Iana Malcolma.

PROFIL: NADVLÁDA

BÝVALÝ OPERÁTOR JURSKÉHO SVĚTA

Přísně tajné...

BIOGRAFIE

Jake Mark Johnson se narodil 20. května 1979 ve městě Evanston, Illinois. Po rodičích má v sobě i trochu irské krve. Mike má rád basketbal a tenis, dokonce je členem spolků Sunday Men's Basketball League a The Interstate 5 Tennis Association. Je ženatý s Erin Payne.

Mezi lety 2006 - 2010 se začal objevovat v epizodních rolích. Mezi seriály kde se objevil, najdeme názvy jako ANATOMIE LŽI nebo FALSHFORWARD. Několik rolí dostal i ve filmech, například ČERVENÝ PÁS, DOSTAŇ HO TAM nebo PAPER HEART.
V roce 2011 si zahrál v romantické komedii HLAVNĚ NEZÁVAZNĚ po boku Natalie Portman nebo Ashtona Kutchera. Hlavně však přišla seriálová role v sitkomu NOVÁ HOLKA, který je kritiky velmi dobře přijatý. Jake tady hraje Nicka, jednoho ze spolubydlících Zooey Deschanel.


Roku 2012 se blýskl v netradiční mysteriózní romantické komedii VLASTNÍ ZBRAŇ PODMÍNKOU režiséra Colina Trevorrowa, se kterým jsou dobří přátelé. Proto se také setkali při natáčení JURSKÉHO SVĚTA (2015). K dalším novějším snímkům Jakea patří MUMIE (2017) s Tomem Cruisem nebo komedie inspirovaná skutečným příběhem přátel, co celý život hrají na babu - MÁŠ JI! (2018).


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/72536-jake-johnson/)

image