image

PRODUKCE

image

FILMY
Jurský park (1993),
Ztracený svět: JP (1997),

Jurský park 3 (2001)

DATUM NAROZENÍ
5. června,

1953

MÍSTO NAROZENÍ
Berkley,
Kalifornie,
USA

VÝŠKA
161 cm

image

image
image

BIOGRAFIE

Producentka Kathleen Kennedy se narodila 5. června, 1953 v Berkeley v Kalifornii, USA. Vystudoval Shasta High School v Reddingu v Kalifornii. Pracovala pro televizi v San Diegu, než se přestěhovala do Los Angeles, kde si ji najal Steven Spielberg jako sekretářku při produkci válečné komedie1941 (1979). Oba později uvedli, že psaní na stroji jí nešlo, ale měla dobré produkční nápady. Vypomáhala Spielbergovi u filmu INDIANA JONES A DOBYVATELÉ ZTRACENÉ ARCHY (1981) a při jeho produkci POLTERGEISTA (1982).

V roce 1981 založil Steven Spielberg spolu s ní a jejím budoucím manželem Frankem Marshallem produkční společnost Amblin Entertainment. Amblin spolupracoval s režiséry, jako jsou Martin Scorsese, Robert Zemeckis, Barry Levinson nebo Clint Eastwood. Její první produkce byla na Spielbergově snímku E.T. - MIMOZEMŠŤAN (1982).


Nadále produkovala často po boku Stevena Spielberga. Pak byla jmenována spolupředsedkyní produkční společnosti Lucasfilm Ltd. George Lucase. Lucasfilm později odkoupil Disney a Kathleen byla povýšena na předsedkyni. Od té doby produkuje filmovou sérii STAR WARS.


S producentem a režisérem Frankem Marshallem se vzali v roce 1987 a mají spolu dvě děti.

image