image

BELLUM

image

"NEZKROTNÝ LUPIČ"

image

Indoraptor byl navržen a stvořen Henrym Wuem křížením DNA indomina a velociraptora jako dokonalá zbraň, nejen pro armádní účely, vycvičená k zabíjení na povel. Nekorektní zacházení jeho tvůrců, absence matky, kterou by následoval a nedokončený genom činí tento jedinečný prototyp fyzicky i psychicky nestabilním a vysoce agresivním ke všem živým bytostem.

image

POTRAVA
MASOŽRAVEC

lovec, mrchožrout

VÝSKYT
SEVERNÍ KALIFORNIE
Sídlo Benjamina Lockwooda

ÉRA
SOUČASNOST
Laboratoře Lockwooda

VÝŠKA
metry

image

DÉLKA
7,3 
metru

POSTOJ
Čtyřnožec,
dvounožec

HMOTNOST
- ? -

SOCIOLOGIE
Neznámá

AGRESIVITA
Velmi vysoká

DALŠÍ DRUHY
Indominus rex
Scorpios rex

FILMY
JW: Zánik říše (2018)

image

ZAJÍMAVOSTI GENOMU

- Indoraptor je hybrid několika různých druhů dinosaurů a zvířat. Jeho genom vyhází primárně z velociraptora a dalšího křížence - indomina.

image

- Indoraptor byl navržen jako dokonalá moderní zbraň. Finální produkt má útočit na příkaz pomocí vizuálních podnětů a speciální zvukové frekvence.

image

- Jedná se o prototyp s nekompletním genomem. K dokončení genomu potřebuje Dr. Wu velociraptořici Blue kvůli lepší ovladatelnosti a hlavně jako matku k výchově. 

image

- K zabíjení je skvěle vybaven srpovitě zahnutými drápy na vnitřních prstech zadních nohou. 

image

- Při zvedání ze země si tyrannosaurus vypomáhal svou mohutnou hlavou a silným krkem.

image

- Dlouhé přední tlapy jsou chápavé díky protistojným palcům a ostré drápy na prstech umožňují kořist účinně rozsápat. 

image

- Jeho tvrdá kůže dokáže zastavit kulku.

image

- Při pronásledování kořisti je schopen se pohybovat téměř neslyšně a využívá při tom svého vynikajícího čichu.

image

- Noční vidění mu umožňuje lovit v jakýchkoliv světelných podmínkách a v naprosté tmě se orientuje díky echolokaci.

image

ZAJÍMAVOSTI z FILMŮ

- Indoraptor v Zániku říše (2018) je, netradičně v rámci série, samec.

image

- Na těle a tlamě indoraptora si můžeme všimnout jizev, odlupující se kůže a chybějících šupin. Při pozorném sledování jeho chování vidíme záškuby kůže, třepání s hlavou a další podobné tiky. Šlo o tvůrčí záměr. Zvíře je prototyp s nedokončeným genomem. Dle tvůrců má působit psychicky i fyzicky nemocně a to také je. Ve svém těle se cítí nepohodlně. Celý život je sám zavřen v temném sklepě a navíc je týrán. 

image

- Na zveřejněných konceptech vypadal indoraptor ještě více nezdravěji.

image

- Do filmu se původně zvažovali indoraptoři dva. Jeden bílí a druhý černý, ten kterého známe z filmu. Černý indoraptor měl v průběhu děje toho bílého zabít. Do filmu se to ale tvůrcům nakonec nevešlo.

image

- Z nespecifikovaných důvodů byla vystřižena scéna, kdy indoraptor záměrným rozbitím žárovky přilákal ke své kleci nic netušícího údržbáře, který ho týral a roztrhal ho. Jeho ostatky zůstali v kleci a indoraptor si s nimi hrál. Scéna zřejmě byla příliš násilná. 

image

- Z filmu byla také vystřižena scéna, ve které indoraptor zabije chůvu Iris. Je to zřejmě z důvodu poměrně nešťastného naslouchání tvůrců naprosto neopodstatněné velké vlně kritiky, která se strhla po „nezasloužené a příliš brutální“ smrti Zary v Jurském světě. Ač tedy z finální podoby snímku nevyplívá, co se s Iris stalo, tvůrci říkají, že žije. 

image

- Colin Trevorrow potvrdil, že indoraptor je posledním hybridem a k tomuto tématu se již tvůrci vracet nechtějí. Alespoň ne v hlavních filmech série...

image

- Režisér J. A. Bayona chtěl, jako velký fanoušek, vzdát hold klasickým žánrovým monster hororům a tak jejich prvky zakomponoval do filmu a vlastnosti oněch monster propůjčil indoraptorovi. Indoraptor je tak „poskládán“ v laboratoři jako Frankensteinovo monstrum. Běhá po čtyřech a vyje na úplněk jako vlkodlak. Slídí v temnotě po střechách a vplíží se do ložnice jako upír ve filmu Dracula (1979)

image

- Zvuky původních raptorů vychází především ze skřeků ptáků. U indoraptora zvukový designéři chtěli, aby zněl jako větší a odpornější tvor. Tak přidali vrčení Cobie. Čivava zvukové editorky Gwen Whittleové její kolegy nadchla. Prý zní velmi ostře a jakoby se snažila mluvit. Nahráli ji tedy v různých emočních stavech, smíchali se zubní vrtačkou, řvaním prasat, lvů a pumy a získali pro indoraptora jedinečný hlas. 

image