image

TOBY JONES

image

FILMY
JW: Zánik říše (2018)

DATUM NAROZENÍ
7. září,

1967

MÍSTO NAROZENÍ
Oxford,
Anglie,
Velká Británie

VÝŠKA
165 cm

image

image
image

PROFIL: ZÁNIK ŘÍŠE 

OBCHODNÍK & AUKCIONÁŘ

K uvádění dražby a prodeji většiny zachráněných dinosaurů na černém trhu si Eli Mills najal vyhlášeného aukcionáře a obchodníka Gunnara Eversola. A Eversol je právě pro tuto aukci naprosto dokonalým kandidátem. S bohatými zkušenostmi z předešlého obchodování a rozsáhlým seznamem kontaktů na zločinecké podsvětí z celého světa, dokáže výhodně vydražit prakticky cokoliv, co je nějakým způsobem zajímavé. Absence morálních hranic a bezbřehá arogance ho pohání k co největšímu profitu, bez žádného ohledu.

BIOGRAFIE

Toby Jones se narodil 7. září 1967 v Oxfordu ve Velké Británii jako syn Jennifer Jones a Freddieho Jonese (britský herec), s nímž se objevil ve filmu DÁMY V LETECH. Má dva bratry - Rupert Jones je režisérem, Casper Jones je taktéž hercem. Spolu s Tomem Hollanderem a členy skupiny Radiohead navštěvoval Abington School v Oxfordshire, poté studoval drama na Univerzitě v Manchesteru 1986-89.

První roli získal v roce 1992 ve filmové adaptaci ORLANDO a od té doby účinkoval ve více než dvacítce filmů. Daboval skřítka Dobyho ve filmech HARRYHO POTTERA, v roce 2006 ztvárnil roli Trumana Capota v biografii POCHYBNÁ SLÁVA. Objevil se takové ve filmové adaptaci románu MLHA Stephena Kinga z roku 2007.


Jeho účinkování v divadle London West End v komedii The Play What I Wrote, režírované Kennethem Branaghem roce 2001 mu vyneslo Olivierovu cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli a za tutéž roli na Broadwayi získal Tony Award. V roce 2009 účinkoval v Národním divadle ve hře Every Good Boy deserves Favour.


K nedávným významnějším rolím patří Arnim Zola ve filmech CAPTAIN AMERICA. Dále pak série HUNGER GAMES, pohádky SNĚHURKA A LOVEC, ALEKA V ŘÍŠI DIVŮ ZA ZRCADLEM nebo KRYŠTŮFEK ROBIN. Za zmínku určitě stojí i špionážní akčňák ATOMIC BLONDE, nebo kultovní seriály PÁN ČASU, SHERLOCK a MĚSTEČKO PINES.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/28780-toby-jones/)

image