image

RAFE SPALL

image

FILMY
JW: Zánik říše (2018)

DATUM NAROZENÍ
10. března,

1983

MÍSTO NAROZENÍ
Londýn,
Anglie,

Velká Británie

VÝŠKA
185 cm

image

image
image

PROFIL: ZÁNIK ŘÍŠE

PODNIKATEL ZAMĚSTNANÝ BENEM LOCKWOODEM

Decentně vystupujícího podnikatele Elie si najal Benjamin Lockwood na základě jeho úspěšné kariéry, aby mu spravoval majetek a rodinné sídlo, na což už sám nestačí. Mills organizuje také záchrannou misi dinosaurů, kterou Lockwood vymyslel a zafinancoval. Shání potřebné členy a vybavení, domlouvá transport a přepravu. Vše nutné, ke zdárnému výsledku výpravy. Proto kontaktuje Claire, která má jako tehdejší manažerka přístup ke všem systémům zdevastovaného parku, nezbytných k lokalizaci dinosaurů. Ale také Owena, jenž se jako jediný dokáže dostat k poslední raptoří samici Blue. První dojem ale může klamat. Manipulativní a ziskuchtivý Elie má totiž se zachráněnými dinosaury zcela jiné plány, než jeho zaměstnavatel nebo Claire.

BIOGRAFIE

Rafe Spall je anglický herec. Narodil se v nemocnici Kings College v Londýně. Je synem herce Timothyho Spalla a jeho manželky Shane Spallové. Je prostředním dítětem svých rodičů. Na rozdíl od jeho dvou sester, které pracují jako učitelka na základní škole a textilní návrhářka, Rafe následoval kroky jeho otce.

Navštěvoval školu Hatch Haberdashers College, z níž odešel a připojil se k National Youth Theatre. Po tom, co se nedokázal dostat do vybraných divadelních škol začal svou hereckou kariéru.


Často spolupracoval s režisérem Edgarem Wrightem. Objevil se v jeho filmech ÚSVIT MRTVÝCH (2004), JEDNOTKA PŘÍLIŠ RYCHLÉHO NASAZENÍ (2007) a U KONCE SVĚTA (2013) po boku Simona Pegga a Nicka Frosta. Představil SE ve snímku HOOLIGANS (2005). V nadčasovém sci-fi Ridleyho Scotta PROMETHEUS (2012) si zahrál jednu z vedlejších rolí. Ve stejný rok ztvárnil také kanadského autora Yanna Martela ve filmu Anga Leeho - PÍ A JEHO ŽIVOT, který proměnil 4 Oscary z 11 nominací a celosvětově vydělal přes 600 milionů dolarů.


K nejnovějším filmům, ve kterých můžete Rafa vidět patří například rodinné fantasy Stevena Spielberga OBR DOBR, mysteriózní horor THE RITUAL nebo MUŽI V ČERNÉM: GLOBÁLNÍ HROZBA.


Momentálně žije v západní čtvrti Kensington v Londýně se svou ženou, herečkou Elize du Toit, se kterou se seznámil při jejich rande naslepo. Vzali se v roce 2010, o rok později se jim narodilo jejich první dítě, dcera Lena. V roce 2012 se narodil syn Rex a roku 2015 další přírůstek do rodiny.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/63055-rafe-spall/)

image