image

VÝPRAVA

image

FILMY
Jurský park 3 (2001),
Jurský svět (2015)

DATUM NAROZENÍ
- ? -

MÍSTO NAROZENÍ
Los Angeles,
Kalifornie,
USA

VÝŠKA
- ? -

image

image
image

BIOGRAFIE

Ed Verreaux je návrhář, umělecký ředitel a scénograf (výprava). Rodák z Los Angeles, Verreaux, studoval výtvarné umění a malbu na San Francisco Art Institute. Po studiu strávil nějaký čas tvořením komiksů v Bay Area. Pak začal svou filmovou kariéru u proslulého režiséra animáků Chucka Jonese jako návrhář rozvržení a učeň na animátora. Začal pracovat pro Robert Able & Associates, v té době přední komerční studio vizuálních efektů, které se podílelo na filmech jako STAR TREK, STAR WARS nebo POLTERGEIST (1982).

Po navrhování scén pro STAR TREK (1979) začal spolupracovat se Stevenem Spielbergem jako návrhář pro INDIANA JONES A DOBYVATELÉ ZTRACENÉ ARCHY (1981). Se Spielbergem nadále často spolupracoval a dostal se tak i k režisérovi Robertu Zemeckisovi a k jeho NAVRATŮM DO BUDOUCNOSTI.


V roce 1997 se konečně dostal k plnohodnotné pozici scénografa u Zemeckisovo KONTAKTU. Poté přišla další příležitost s MISÍ NA MARS (2000) a Johnstonovo JURSKÝM PARKEM III (2001). Ed tak rozjel naplno svou kariéru scénografa. Z dalších snímků, které následovali, můžeme jmenovat třeba STARSKY & HUTCH (2004), X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR (2006), LOOPER (2012) nebo návrat do parku JURSKÝ SVĚT (2015).

image