DINOSAUR PROTECTION GROUP

image

SPOLEČNĚ JE ZACHRÁNÍME

O NÁS

VÍTEJTE U SKUPINY OCHRANY DINOSAURŮ

Přidáním se ke Skupině ochrany dinosaurů můžete přispět k rozšíření globálního povědomí o katastrofické události, která právě bezprostředně ohrožuje obyvatele Isla Nublaru. Přivedli jsme dinosaury zpět na svět. Nyní je naší povinností chránit tyto majestátní tvory.

Vlastně je to víc, než jen zodpovědnost. Je to poslání. Vášeň, která nás den co den pohání. Až se zařídíme v novém středisku, budeme vás neprodleně informovat o všech novinkách a informacích, které budeme schopni shromáždit.


Děkuji Vám, že jste naší součástí. Společně pomůžeme chránit tyto úžasné dinosaury. Není pochyb o tom, že patří na tuto Zemi stejně, jako každé jiné živoucí stvoření. Oni tu nepochybně byli první.


Doporučujeme Vám důkladně prozkoumat webové stránky DPG. Dozvíte se tak více o naší misi a o blížící se přírodní katastrofě. Připojte se k nám na této životně důležité cestě.


V sázce toho nikdy nebylo více.

Claire Dearingová,
Zakladatelka Skupiny ochrany dinosaurů

image

PODSTATA MISE

Skupina ochrany dinosaurů usiluje o ochranu a stanovení práv pro všechny živé dinosaury. DPG byla založena a funguje na principu, že dinosauři pro nás nejsou experimenty, zdroj finančního zisku, či zábavy. To, že jsme je znovu přivedli k životu, nám nedává právo je kontrolovat, omezovat je, nebo vlastnit.

Chceme zajistit dinosaurům zdraví. Poskytnut jim chráněné přirozené životní prostředí a omezit lidem zasahovat do jejich životů.


DPG pracuje prostřednictvím informování veřejnosti, výzkumů, záchrany, legislativ, speciálních aktivistických událostí, a když je potřeba, i přímých akcí.


Veškeré operace jsou 100% financovány z finanční podpory stejně smýšlejících jednotlivců. Jakákoli částka či dar nedává poskytovateli právo organizaci odkoupit, nebo v ní získat vyšší vliv.

OPERAČNÍ STRATEGIE

Skupina ochrany dinosaurů není politicky podporována ani sponzorována. Nemáme žádné korporátní postavení. Vnímáme se jako správci Vašich zájmů. Megafony pro Váš hlas. A, když si to situace žádá, válečníky v boji za obranu práv všech dinosaurů.

Máme však ještě mnohem ambicióznější cíle. Jen málo z nás si uvědomuje, že dinosauři na Isla Nublaru potřebují neustálé monitorování a lékařskou péči. Pokud se zamyslíme, když Jurský svět vzkvétal, bylo na ostrově přes 30 veterinářů, kteří sledovali každý aspekt dinosauřího zdraví. Od výživy, přes nemoci a aktivity, až po sociální interakce. Tehdy byl jeden veterinář na každých 5 dinosaurů. Dnes je toto číslo nulové.


S pomocí budoucích kapitálových kampaní, v kombinaci s úsilím Kostarické biologické rezervace a se spoluprací s Kostarickou ochrankou, máme na dosah vyslání našich DPG veterinářů na Isla Nublar k prvotnímu posouzení situace.

image

NAŠE ZÁSADY

Naše zásady: péče, komunita, vzdělávání, respekt, týmová práce.

DPG je první organizací zřízenou k boji proti špatnému zacházení s dinosaury. Bez ohledu na to, kam nás tento boj může zavést. Společnost DPG byla založena v březnu 2017 Claire Dearingovou, bývalou zaměstnankyní Masrani Global. Ztělesňujeme ideologii, že tato zvířata představují živoucí projev zodpovědnosti našeho druhu. Žijí a dýchají, protože jsme se my, lidé, rozhodly, že by mohli. Nyní je na každém z nás, abychom na ně dohlíželi. Abychom nalezli udržitelnou rovnováhu obou našich druhů. Abychom mohli společně existovat bok po boku.


Jsme nezisková organizace, která se spoléhá na podporu místních i mezinárodních společenství. S Vaší pomocí jsme odhodlání upozornit na špatné zacházení s těmito živými tvory. Byli zanecháni svému osudu, zatímco svět po incidentu z roku 2015 znovu debatoval o jejich právu na existenci.

image

NÁŠ ZÁVAZEK

„Katastrofu, jakou byla ta v parku, vždy následně provází pobouření veřejnosti, politické agendy a až přespříliš konspirací na to, aby je bylo možné spočítat. Zákony se zhroutí. Morálka je podrobena zkouškám. Lidé lžou, pronásledujíc chybami, se kterými musejí žít. Ale co můžeme dělat? Hovořím jako někdo, kdo se rozhodl zasvětit svůj život tomuto účelu... Věřím, že my, lidé, si musíme uvědomit, že bez ohledu na naše nedostatky, bychom nadále neměli zneužívat zvířata, kterým jsme dali život. Když už nic jiného, alespoň tohle jim dlužíme.“

Claire Dearingová, 
veřejné svědectví (2015)

POZNEJTE TEAM

image

Claire Dearingová

ZKLADATELKA

Zakladatelka DPG a aktivistka Claire Dearingová se po přežití incidentu v parku v roce 2015 rozhodla zasvětit svůj život ochraně dinosaurů. Po zkušenostech ze své kariéry konzultantky v oblasti procesu managementu a implementačních služeb, Claire nyní řídí tým třiceti dobrovolníků v DPG.

image

Zia Rodriguezová

PALEO-VETERINÁŘKA

Před incidentem v parku studovala Zia na pre-veterinární medicíně v Berkeley s cílem splnit si svůj sen a přijmout praxi v Jurském světě. Nyní je Zia jedním z nejnepostradatelnějších čelenů DPG a naše rezidenční expertka přes dinosaury. Až jednou dosáhneme svých cílů, její sen se stane realitou.

image

Franklin Webb

SYSTÉMOVÝ ANALYTIK

Franklin Webb kdysi pracoval pro Jurský svět jako IT technik. Nyní provozuje sociální média a online marketingové kampaně DPG. Jak jeho příjmení komicky naznačuje, Fanklin je odborníkem na veškeré věci spojené s počítači a internetem. To z něj dělá důležitou součást DPG a to s celosvětovým přínosem.

REFERENCE

„Mnohokrát jsem navštívil Jurský svět. Stát tváří v tvář dinosaurům a být s nimi v interakci bylo pro mne tak podstatné. Byly to chvíle čiré pokory. Jsem plně přesvědčen, že by jim měla být udělena práva a ochrana před těmi, kdo by jim měl v úmyslu ublížit, nebo hůře.“

Arjan H.
Student paleontologie

„Byl jsem na Palm Avenue té noci, co Tyrannosaurus vtrhl do města. Když se na to zpětně podívám, neviděl jsem zlo. Nešlo o žádné monstrum, nebo chladnou, bezcitnou „věc.“ Jednal čistě z jeho přirozeného chování. To my jsme ti, kdo si zahrávali s řádem přírody.“

Kazden L.
Hasič a záchranář v San Diegu

„Jurský svět jsem s dětmi navštívila vícekrát. A když jsem byla tváří v tvář dinosaurům, nechápu, jak by je někdo mohl jakkoli zneužívat. Jsou to přeci jen zvířata. A monitorování parku? Ráda podpořím ty, co se rozhodli zlepšit jim život a postavit se za to, co je správné.“

Rebecca Z.
Internetová novinářka

„Bylo mi osm, když jsem se svými rodiči navštívil Jurský svět. Vidět dinosaury, o kterých jsem četl v knihách, byl ten největší zážitek, co jsem kdy prožil. Pro všechny děti z celého světa, které mají zájem o jejich přežití – vím, že Skupina ochrany dinosaurů je jejich jedinou šancí.“

Max (11 let)
Nadšenec do dinosaurů

„Masrani Global utratil miliardy dolarů do vybudování Jurského světa, ale když se po té katastrofě přišlo na jejich „majetek,“ nemohli si „dovolit“ se o ně postarat. Prosím vás. Nechte politiku stranou, je naší morální povinností se o ta zvířata postarat. Mohu říct už jen, že jediní, kdo se s tím zatraceně pokouší něco dělat, jsou DPG.“

Luke T.
Řidič