DINOSAUR PROTECTION GROUP

image

SPOLEČNĚ JE ZACHRÁNÍME

AKTUÁLNĚ

image

Nový pokrok...

[ 22. června, 2018 ]
Claire Dearingová, Zakladatelka DPG

Pro začátek bych chtěla poděkovat vám všem, kteří doposud DPG podporovaly. Vaše obrovská podpora nezůstala bez povšimnutí.

Hrozící výbuch hory Sibo vystavuje lidstvo podstatnému morálnímu rozhodnutí, jako žádné jiné: měli bychom dinosaury zachránit? Pro nás v DPG je to snadná volba. Jsme zodpovědní za jejich přivedení na tento svět, máme odpovědnost v tom, aby tu zůstali. Ale naše vláda to cítí jinak. Našim vůdcům jde jen o to, jak pohřbít lež v minulosti. Jako by jim nestačil vpád do laboratoře Dr. Henryho Wu po katastrofě v parku. Chtějí také opustit dinosaury a nechat je na milost vybuchující sopky. Zdá se, že vše co vláda chce je čistý štít.


Ale ten nezískají, když nechají dinosaury zahynout.


Takže teď je to na nás.


A teď k věci. Právě jsem se vrátila ze setkání s neuvěřitelně štědrým společníkem. Prezentoval nám příležitost, která by, doufejme, mohla obrátit věci v náš prospěch. Znamená to, že já a moji kolegové, Zia a Franklin, míříme do Kostariky přiložit ruku k dílu, jenž je už v plném proudu.


Do této části světa jsem se od zničení Jurského světa nevracela. Jak přemýšlím nad touto nadcházející výpravou, nemohu si pomoci, cítím, z cesty, co nás čeká, znepokojení. Stejně tak pociťuji vinu za mé činy, které tuto situaci částečně způsobily. Nicméně nedopustím aby mi můj strach a lítost zabránily bojovat za to, co je správné. Vše, čemu jsem čelila mě formovalo do někoho, kdo se nevzdává, kdo se ponaučil ze svých chyb a kdo bere za své činy zodpovědnost. Já si čistý štít nezasloužím a nikdy jsem o něj nežádala. Možná ale, když udělám vše, co je v mých silách, abych těm zvířatům zachránila životy, bude to dobrým začátkem.


Je čas jednat. Setkám se se starým přítelem, který pracoval na Nublaru v projektu IBRIS. Myslím, že by nám mohl v našem snažení pomoci a doufám, že bude ochoten vystoupit.


Chcete-li nadále sledovat naši misi, prosím pokračujte zde. Pokud vše půjde hladce, budeme brzy zpátky. Jsem upřímně přesvědčena, že máme šanci bojovat. Koneckonců, jak všichni víme, život si najde cestu.

image

GALERIE

ARCHIV

image

„Vítejte v DPG“

[ 21. března, 2018 ]
Zia Rodriguezová & Franklin Webb

Už jste toho slyšeli dost o Claire Dearingové, naší neohrožené zakladatelce DPG. Ale i další členové naší organizace jsou stejně důležití. Lidé jako... my! Jsme Zia Rodriguezová a Franklin Webb, dva z prvních a nejdychtivějších přírůstků do týmu.

image

Zia: Já první. Jsem Zia, paleo-veterinářka. Vyrůstala jsem v Seattlu. Své dětství jsem trávila staráním se o zvířata, včetně mé kočky Kizzy. Poskočíme o několik let vpřed... Vystudovala jsem na pre-veterinární medicíně v Berkeley. Vše v naději, že se budu starat o dinosaury v Jurském Světě. Nakonec jsem ale na Isla Nublar nikdy nevkročila. I když jsem přijala stáž v parku těsně před tím, než se InGen a Masrani Global rozhodli stvořit... No, víte, co se stalo. Mou největší vášní je předvést podstatu dinosauřího zdraví veřejnosti. Neuplyne den, abych se necítila moc šťastná být jedním z těch, kdo může pomoci poučit lidi o dinosaurech a udržet je naživu. (V budoucnosti očekávejte článek o důležitosti dino-veterinářů!) Tak to by bylo. Frankline?

image

Franklin: No, já kočku neměl, ale jako dítě jsem v Los Angeles rozmontovával staré počítače, abych zjistil, jak fungují. Později mi tento zájem přerostl do vášně pro kódování a web desingu. Když jsem začínal u Jurského světa, byl jsem přidělen do postranního technologického komplexu v Irvine v Kalifornii, kde jsem monitoroval závady v jejich soukromé síti. Vlastně ani chvilku jsem na ostrově nebyl, což pro mě bylo v pohodě, jelikož, abych řekl pravdu, tak trochu se dinosaurů bojím. Přesto mi nikdo nevyvrátí, že mají stejná práva na existenci, jako nějaký žralok, nebo pavouk. Kromě skvělých technických věciček mám na téhle práci rád vídat dětskou fascinaci dinosaury. A to, jak chápou nebezpečí zanechat tato překrásná zvířata zemřít. Jejich nadšení mi dodává naději každý den. Ach, skoro jsem zapomněl, že jsem v týmu systémovým analytikem!

Takže, ve výsledku tím chceme říct, že DPG je prostě jen složené z obyčejných lidí. Obyčejných lidí, jenž jsou oddáni Claiřině vizi a odhodláni zachránit ta nejneobvyklejší zvířata světa. 

image

San Francisco: Nový začátek

[ 4. února, 2018 ]
Claire Dearingová, Zakladatelka DPG

Konečně! Zabralo to sice pár týdnů, ale ano, nastěhovali jsme se do naší nové operační základny v překrásném San Franciscu. A ačkoliv máme v kanceláři stále trochu nepořádek, nemůžeme se dočkat, až se dychtivě pustíme do práce.

Někteří z vás možná vědí, kdo jsem, ale pro ty, co ne, dovolte mi se představit. Jsem 
Claire Dearingová, bývalá operační manažerka Jurského světa a zakladatelka Skupiny ochrany dinosaurů. Jelikož se jedná o můj první oficiální DPG příspěvek, myslím, že je správný čas objasnit zvěsti a informovat vás o tom, jaká je v tom všem vlastně má role.

Jak z mého veřejného svědectví mnozí víte, katastrofa v parku roku 2015 mi dovolila čerstvě porozumět světu kolem mě a hodnotám těchto nádherných zvířat.


Byla jsem, těžko se to říká, částí systému. Odměřená, slepá, ztracená v mém zaměření na kariéru. Ztracena v malém obrázku, zatímco se velký obraz zhmotňoval ve stínech. Bohužel jsem si ho nevšímala, dokud nebylo téměř moc pozdě. Téměř. Protože je stále čas to napravit. Potřebují hlas. A uděláme vše, co budeme moci, abychom se této role chopili.


Skupina ochrany dinosaurů je finálním výsledkem skutečností, že po celá desetiletí byla tato nejvzácnější zvířata hrubě využívána. Naše poslání je zastavit toto zneužívání, jakkoliv to jen bude možné a uchránit tak dinosaury na Isla Nublaru, nebo kdekoliv jinde. Jsem hrdá na to, že mohu být v čele této kauzy, vést náš druh správným směrem a usilovat o zajištění bezpečné budoucnosti po boku dinosaurů. Budoucnosti poháněné láskou k poznání, nikoli ziskem. Láskou k životu, nikoli výnosy.


Nebylo snadné začít. Rozhodně tu jsou opozice. Mocné síly, o kterých víme, že stále číhají ve skrytu. Věříme ale, že je tam i spousta spojenců. Lidí, kteří sdílejí naše přesvědčení. Kteří podpoří naši vizi. A nyní má DPG prostředky, jak oslovit a vyzvat ty z vás, kteří se chtějí připojit k naší organizaci.


Ať jste právě kdekoliv, nebo kdykoliv toto čtete, doufám, že si najdete dostatek času k podrobnému prozkoumání našich webových stránek a dozvěděli se tak o důležitosti ochrany dinosaurů. Přihlaste se k zasílání novinek mailem. Udržíte tak krok s naším pokrokem a budete v čas informováni o novinkách týkajících se těchto velkolepých zvířat. Samozřejmě prosím podporujte DPG, jak jen to bude možné.


Bez ohledu na to, co přijde, nevyhnu se tomu. Už nikdy.

image