image

SCÉNÁŘ

image

FILMY
Jurský svět (2015),
JW: Zánik říše (2018),
JW: Nadvláda (2022)

DATUM NAROZENÍ
1976

MÍSTO NAROZENÍ
Miami,
Florida,
USA

VÝŠKA
- ? -

image

image
image

BIOGRAFIE

Americký scénárista a příležitostný producent Derek Connolly se narodil v roce 1976 v Miami na Floridě. V Miami také vystudoval střední školu Palmetto High School. V New Yorku absolvoval filmovou školu Tisch School of the Arts. Na stáž chodíval vypomáhat do televizního komediálního pořadu Saturday Night Live. S dobrým kamarádem, spolužákem i kolegou, Colinem Trevorrowem, se rozhodli spolupracovat a začít tvořit vlastní scénáře.

Roku 2005 společně stvořili neznámou krátkometrážní komedii GARY: UNDER CRISIS. Na větší příležitost si ale museli oba ještě počkat. V roce 2009 dorazili do kin KOMICI Judda Apatowa a přesto, že měla ve filmu malou roli, uchvátila Connollyho herečka Aubrey Plaza natolik, že se jí rozhodl napsat roli na tělo. Scénář nezávislého filmu VLASTNÍ ZBRAŇ PODMÍNKOU (2012) k ní pak doputoval přes jejího a Trevorrowova společného manažera. Trevorrow se rozhodl film režírovat. Produkce se účastnili oba. Když byla VLASTNÍ ZBRAŇ PODMÍNKOU vybrána do festivalu Sundance, setkala se s velice pozitivním přijetím i za hranicemi USA, vydělala téměř šestinásobek svého skromného rozpočtu a Derek si cenu za nejlepší scénář na Independent Spirit Awards.


Ve stejném roce byli Conelly s Trevorrowem spojováni s dalšími dvěma projekty. První nesl název INTELLIGENT LIFE, byl založen na jejich původním scénáři a sledoval stážistu pracujícího v Úřadu Spojených národů pro kosmické záležitosti, který náhodou naváže první kontakt s půvabnou mimozemšťankou. I v druhém projektu měla dvojice znovu spojit své síly a vytvořit remake dobrodružného snímku FLIGHT OF THE NAVIGATOR pro studio Disney. Ani jeden scénář ale nebyl ještě zrealizován.


Trevorrow o jejich spolupráci jednou prohlásil: „Měli jsme oba vlastní dovednosti, které se však vzájemně výborně doplňovaly, takže zatímco Derek řešil jak se to stane, já měl na starosti co se vlastně vůbec stane.“


Když Steven Spielberg nabídl Colinovi režii JURSKÉHO SVĚTA (2015), oba pánové se společně pustili do scénáře. JURSKÝ SVĚT stal obrovským hitem a v té době třetím neúspěšnějším filmem, po filmech AVATAR a TITANIC, další velké nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. Společně psali scénář pro STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA (2019), ale kvůli tvůrčím neshodám projekt opustili. Napsali scénář k Bayonově pokračování JURSKÝ SVĚT: FALLEN KINGDOM (2018) a u série zůstává i nadále a s Colinem píše scénář dalšího dílu JURSKÝ SVĚT 3 (2021). Podílel se také na scénářích filmů KONG: OSTROV LEBEK (2017) nebo POKÉMON: DETEKTIV PIKACHU (2019).

image