image

BRYCE DALLAS HOWARD

image

FILMY
Jurský svět
Jurský svět: Zánik říše
Jurský svět: Nadvláda

DATUM NAROZENÍ
2. března,

1981

MÍSTO NAROZENÍ
Los Angeles,
Kalifornie,
USA

VÝŠKA
170 cm

image

image
image

PROFIL: JURSKÝ SVĚT 

VRCHNÍ MANAŽERKA JURSKÉHO SVĚTA

Ambiciózní milovnice dinosaurů, Claire, nastoupila v roce 2004, během prvního ročníku na vysoké, jako stážistka do rozbíhajícího se zábavního parku s názvem „Jurský svět“, na Isla Nublaru. Plna očekávání a touhy po kariérním růstu začala Claire svou původní osobnost, rodinu, moralitu a lásku ke zvířatům odsouvat na vedlejší kolej. Upřednostnila kariéru, před sebou sama.

Claiřiny snahy nakonec nepřišli nazmar a získala to, po čem tak toužila. Nyní je vrchní manažerkou parku. Dinosauři jsou pro ni teď jen majetek, čísla, či další investice. Práce se stala jejím životem a věnuje jí většinu svého času i úsilí. Když jste provozní ředitelka projektu takovýchto rozměrů, není to zas tak složité. Zejména, když pak máte sklony k workoholismu. Přes všechno to množství úkolů a nátlaku, se zdá, že vše zvládá skvěle s přehledem a odstupem. To zřejmě díky svérázné povaze i chladnému vystupování. V jádru je však nejistá, má strach z neúspěchu, vyžaduje uznání a potřebuje kontrolu.

Claire má také dva synovce. Vzhledem k tomu, že se prakticky nevídají, rozhodla se Karen, Claiřina starší sestra, poslat je k tetě na týdenní prázdniny v parku. A jelikož Claire nemá nejmenší tušení, jak se o Zacha a jeho mladšího bratra Graye postarat, bude mít tak o pár podstatných problémů k řešení více.

image

"Otevři výběh 9!"

PROFIL: ZÁNIK ŘÍŠE

ZAKLADATELKA SKUPINY OCHRANY DINOSAURŮ - D.P.G.

Událostmi, kterými si Claire, tehdejší manažerka Jurského světa, při zničení parku prošla, jí pomohly zcela přehodnotit pohled na svět. Dobře si uvědomuje svou roli v celém incidentu a cítí se za všechny své činy vina. Uplynulé roky proto zasvětila vedením kampaně za práva a záchranu dinosaurů, které kdysi považovala jen za atrakce a položky v zábavním parku, čehož lituje. Díky bohatým zkušenostem z předešlého zaměstnání byla schopna založit aktivistickou humanitární neziskovou organizaci - Skupinu ochrany dinosaurů (DPG). Tam nyní Claire řídí tým třiceti dobrovolníků. Zoufale ale potřebují podporu. Na Isla Nublaru se totiž probudila sopka a hrozí, že poslední útočiště dinosaurů bude smeteno z povrchu zemského. Na poslední chvíly nabízí pomocnou ruku tajemný Benjamin Lockwood, který přichází také s plány, na celou záchranou misi. Claire se tak spolu se svými kolegy vdává na expedici, jenž je pro ni i pro dinosaury poslední nadějí. Bude třeba jejích bezkonkurenčních znalostí a nakonec odhalí více, než doufala.

image

 "Vzpomínáš, když jsi poprvé viděl dinosaura? Když je vidíš poprvé, je to jako zázrak. Čteš o nich v knížkách, vidíš kosti v muzeu, ale pořádně tomu nevěříš. Jsou jako mýty... A pak uvidíš toho prvního naživo." 

PROFIL: NADVLÁDA 

ZAKLADATELKA SKUPINY OCHRANY DINOSAURŮ - D.P.G.

Přísně tajné...

BIOGRAFIE

Bryce Dallas Howard, jako by byla už od dětství předurčena pro povolání herečky. Hlavně proto, že jejím otcem je známý režisér Ron Howard (APOLLO 13, ŠIFRA MISTRA LEONARDA, V SRDCI MOŘE). I když ji otec kariéru herečky rozmlouval, vystudovala nakonec prestižní Tisch School of Arts a známou konzervatoř Stelly Adlerové. Hned po studiu začala hrát v newyorských divadlech. A právě na Broadway si Bryce všiml režisér M. Night Shyamalan a obsadil ji do role slepé Ivy ve své mysteriózní VESNICI.

Ačkoliv už měla zkušenosti z několika filmů svého otce, teprve v roli Ivy mohla ukázat svůj talent. Poté natočila nezávislou komedii BOOK OF LOVE. Další náročná role ovšem čekala u dánského experimentátora Lars von Triera v jeho MANDERLAY, kde zaskakovala za svou slavnější kolegyni Nicole Kidman, která kvůli časovému vytížení nestihla natáčení. Bryce se tento záskok vážně povedl. Sklidila dobré kritiky, úctu režiséra a několik nových rolí.

Například ve filmu Kennetha Branagha AS YOU LIKE IT, kde si zopakovala postavu Rosalind, kterou ztvárnila už na divadelním jevišti. Znovu se také sešla s režisérem Shyamalanem ve filmu ŽENA VE VODĚ. Krátce po natáčení porodila syna svému manželovi, taktéž herci Sethu Gabelovi, se kterým se seznámila už během studií v New Yorku.

Objevila se ve veřejně známějších snímkách jako SPIDER-MAN 3, ve kterém si zahrála postavu blonďaté Gwen Stacy, nebo TERMINATOR SALVATION. Také v menších, ale za to kriticky velmi dobře přijatých filmech ČERNOBÍLÝ SVĚT a 50/50.

Její zatím neznámější role přišla v roce 2015 s JURSKÝM SVĚTEM. Film se v té době stal třetím nejúspěšnějším filmem, hned za AVATAREM a TITANICEM a Bryce dostal do širšího povědomí diváků i filmových tvůrců. Následovali dramatické snímky ZLATO a ROCKETMAN ale také pohádkový MŮJ KAMARÁD DRAK. Bryce nadále pokračuje v roli z JURSKÉHO SVĚTA - Caire Dearingovou.

image