image

ALESSANDRO NIVOLA

image

FILMY
Jurský park 3 (2001)

DATUM NAROZENÍ
28. června,

1972

MÍSTO NAROZENÍ
Boston,
Massachusetts,
USA

VÝŠKA
175 cm

image

image
image

PROFIL: JURSKÝ PARK 3 

PALEONTOLOG & SPOLUPRACOVNÍK ALANA GRANTA

Billy je mladým nadšeným docentem paleontologie. Vede vykopávky pro Alana Granta poblíž Fort Peck Lake v Montaně. Svou práci bere velmi vážně. K Alanovi vzhlíží a ten ho pokládá za dobrého přítele. V oblibě má Billy také cestování a adrenalinové sporty. Po návštěvě Kirbyových se snaží přesvědčit Alana, aby se začal o jejich nečekanou nabídku vážněji zajímat.

BIOGRAFIE

Alessandro Antine Nivola se narodil dne 28. června, roku 1972 v Bostonu, v Massachusetts. V současnosti je známým americkým hercem díky svým rolím ve filmech TVÁŘÍ V TVÁŘ (1997), NEBEZPEČNÁ SÍŤ (1999), JURSKÝ PARK III (2001) a ve filmové trilogii GOAL.

Nivola se narodil otci jménem Pietro S. Nivola, profesorovi politických věd, (který napsal knihu v překladu „Práva krajiny: Jak politiku tvoří města v Evropě a Americe“), a matce umělkyni. Nivolův dědeček byl italský sochař Costantiono Nivola a jeho babička byla židovská uprchlice z Německa. Od mala vyrůstal spolu se svým jediným bratrem Adrianem. Oba navštěvovali Phillipsovu akademii a poté zaslouženě odpromovali z anglického jazyka na univerzitě v Yale. Alessandro je v současnosti ženatý s herečkou Emily Mortimer, se kterou má dvě děti.


Nivola začínal se svou hereckou kariérou ještě když byl studentem na univerzitě Yale, kdy ztvárnil hlavní roli v představení „Master Harold and the Boys.“ Po vystudování univerzity v roce 2005 Nivola debutoval na Brodwayi jako mladý milenec Helene Mirren v představení „A Month in the Country.“ O rok později se objevil v minisérii od Danielle Steel ve snímku PRSTEN (1996) a krátce poté ve snímku TVÁŘÍ V TVÁŘ (1997) po boku Nicolase Cage.


Nivola si osvojil britský přízvuk ke ztvárnění záhadného muže se svou dřívější partnerkou Rachel Weisz ve filmu od Michaela Winterbottoma TEMNÁ HRA (1998). V roce 1999 se objevil v thrilleru NEBEZPEČNÁ SÍŤ, kde si zahrál opět s anglickým akcentem a v tomtéž roce také ve snímku MANSFIELDSKÉ SÍDLO. Hrál také rokového zpěváka, který byl zaujatý do své hudební nahrávky ve filmu LAUREL CANYON (2002).


Alessandro také neustále velmi tvrdě trénoval pro natáčení filmové trilogie GÓÓÓL! (2005). Trénoval tak, že neuvěřitelně zlepšil své schopnosti, krok a rychlost. Na základě svého rapidního zlepšení a rozpuku talentu byl následně obsazen do pokračování GÓÓÓL! II (2007). Od té doby měl spíše menší vedlejší role například ve KVÍLENÍ (2010), ŠPINAVÝ TRIK (2013), SELMA (2014) nebo NEON DEMON (2016). Nedávno jsme ho mohli vidět ve výraznějších rolích v NIKDYS NEBYL (2017), NEPOSLUŠNOST (2017) A THE RED SEA DIVING RESORT (2019).


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/2324-alessandro-nivola/)

image