image

PRODUKCE

image

FILMY
JW: Zánik říše (2018)

DATUM NAROZENÍ
1970

MÍSTO NAROZENÍ
Madrid,
Španělsko

VÝŠKA
- ? -

image

image
image

BIOGRAFIE

Španělská filmová a televizní producentka, celým jménem Belén Atienza Azcona, se narodila v roce 1970 a pochází z Madridu. Vystudovala právnickou fakultu na autonomní univerzitě v Madridu. I když chtěla pracovat u filmu, nebyla k tomu vhodná příležitost, proto na krátkou dobu dělala na právech.

Pak dostala nabídku pracovat u španělského filmového distributora Sogepaq. V roce 2001 nastoupila do španělské produkční filmové společnosti Telecinco Cinema. Roku 2003 zakládá Belén vlastní produkční společnost Apaches Entertainment, kde působí jako nezávislá producentka. Její první významnější produkce přišla v roce 2006 s oceňovaným snímkem Guillerma del Tora FAUNŮV LABYRINT. Ten získal mimo jiné 3 Oscary a další 3 nominace.

Další významná spolupráce byla s mladým režisérem J.A. Bayonou na katastrofickém příběhu podle skutečné události NIC NÁS NEROZDĚLÍ (2012). V té době se film stal nevýdělečnějším snímkem ve Španělsku a nejúspěšnějším španělským filmem. Byl také řádně oceněn. S režisérem J.A. Bayonou spolupracovala i na jeho dalším úspěšném filmu VOLÁNÍ NETVORA (2016) a dostala se přes něj i k filmu JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE (2018). Nyní produkuje další Bayonův projekt, seriál PÁN PRSTENŮ.

image