image

OMAR SY

image

FILMY
Jurský svět (2015),
JW: Nadvlád (2022)

DATUM NAROZENÍ
20. ledna,

1978

MÍSTO NAROZENÍ
Trappes,
Yvelines,

Francie

VÝŠKA
190 cm

image

image
image

PROFIL: JURSKÝ SVĚT 

VRCHNÍ OŠETŘOVATEL RAPTORŮ

Rodilý Francouz Barry Sembene je Owenův starý přítel. Znali se ještě dlouho před svou účastí v InGenském projektu IBRIS v Jurském světě. Když Owen zjistil, že práce s raptory bude mnohem náročnější, než všichni očekávali, zažádal si u vedení o pomoc, přičemž doporučil právě Barryho. Do projektu byl přijat na pozici vrchního ošetřovatele. Dohlíží na potřeby raptorů, asistuje Owenovi při jejich výcviku a pomáhá mu s výzkumem. Barryho oblíbenkyní je Delta. I když jejich vztah zřejmě není tak hluboký, jako u Owena s Blue, Barry nejlépe chápe její chování a vzájemně se respektují. Jeho primární zbraní je brokovnice Remington 870. Jako záložní má revolver Smith & Wesson M. 500.

PROFIL: NADVLÁDA

BÝVALÝ OŠETŘOVATEL V JURSKÉM SVĚTĚ

Přísně tajné...

BIOGRAFIE

Francouzský herec a komik Omar Sy se narodil 20. ledna 1978 v Trappes, Francie. Jeho matka je původem Mauretánka a otec Senegalec je potomkem tradičních pastýřů, tzv. Peuls. Svou kariéru začal v letech 1996-1997 na rádiových vlnách Rádia Nova, kde se setkal s budoucím sparing partnerem a přítelem Fredem Testotem. Spolupracoval s komikem Jamelem Debbouzem a duem Eric et Ramzy. Ve studiu soukromého Canal+ později vzniklo duo Omar et Fred, které časem díky programu Le Visiophone postaveném na parodii a frašce vytvořilo řetězec komického vystupování v televizi. Vysílání se setkalo s obrovským diváckým nadšením a Omarovi se otevřely dveře do světa umění dokořán.

Do filmového prostředí vstoupil nejprve krátkometrážními snímky, debutoval ve snímku režiséra Robina Mahoneye THE MOVIE GLASTONBURY (1997). O čtyři roky později se objevil v mini komedii LA CONCIERGE EST DANS L'ASCENSEUR, a po boku dua Eric et Ramzy v komedii LA TOUR MONTPARNASSE (2001). V komedii Charlese Nemese LE CARTON (2004) hrál mladého podnájemníka Lorenza, který se zoufale snaží získat zpět kauci v souvislosti se stěhováním. Později se připojil k týmu Olivier Nakache a Eric Toledano v komedii NOS JOURS HEUREUX (2006). Omarova hvězda vystoupala výš, v roce 2009 se objevil v sedmi projektech. Zazářil v doslova černé dramedii NEDOTKNUTELNÍ, po boku Françoise Cluzeta, která strhala rekordy návštěvnosti v domácích kinech. Představiteli Drisse přinesla čerstvé vavříny v podobě Césara 2012 za Nejlepšího herce na 37. ceremoniálu v Paříži dne 24. února 2012.


Cena znamenala vrcholnou reklamu a nový směr v jeho dosavadní kariéře. Ve sportovní komedii LES SEIGNEURS (2012) vystupuje v hlavní roli bývalého fotbalisty, v komedii NEPOUŽITELNÍ (2012) taktéž v hlavní roli. V roce 2013 hrál po boku Audrey Tautou ve fantasy dramatu PĚNA DNÍ o problematice nemoci ženy, způsobené rostoucí květinou v plicích. Mohli jste ho vidět ve vedlejších rolích např. X-MEN: BUDOUCÍ MINULOST nebo filmové adaptaci románu Dana Browna INFERNO. V roce 2019 hraje hlavní roli v dramatu o válečné ponorce VLČÍ VOLÁNÍ. Momentálně ztvárňuje titulní roli zloděje ve veleúspěšném seriálu LUPIN.


Herec je od roku 2007 ženatý s Hélene, mají spolu čtyři děti. Veselý a hravý ebenový „pastýř“ s porcelánovým úsměvem přinesl do zábavných pořadů nové prvky v oblasti humoru. Jasným důkazem je nedávné divácké zvolení 3. nejoblíbenější osobností, hned po francouzských ikonách Yannicku Noahovi a Zinedine Zidanem.


(Zdroj: https://www.csfd.cz/tvurce/56100-omar-sy/)

image