image

HARVEY JASON

image

FILMY
Ztracený svět: JP (1997)

DATUM NAROZENÍ
29. února,

1940

MÍSTO NAROZENÍ
Londýn,
Anglie,
Velká Británie

VÝŠKA
179 cm

image

image
image

PROFIL: ZTRACENÝ SVĚT 

LOVEC OPERACE: SKLIZEŇ

Rozvážný lovec s bohatými zkušenostmi Ajay Sidhu, původem z Indie, je zaměstnanec InGenu. Proto je požádán generálním ředitelem společnosti, Peterem Ludlowem, aby vyhledal Rolanda Temba a přesvědčil ho o vedení lovců v Operaci: Sklizeň. Jde totiž o loajální a dlouholeté přátele. Když se tak stane, Ajay se na této nebezpečné výpravě stává Rolondovou pravou rukou.

BIOGRAFIE

Populární divadelní, filmový a televizní herec Harvey Jason se narodil 29. února, 1940 v Londýně v Anglii. Od dětství usiloval o kariéru herce. Jeho úsilí a jeho značný talent se vyplatily. V 19 letech byl v New Yorku a připraven. O rok později se objevil v prestižním Shakespear in the Park Josepha Pappa.

Následovaly další hry mimo Broadway, národní turné a Broadway: A Taste of Honey, Hostile Witness s Rayem Millandem, Marat/Sade a další, ohlasy měl vždy vynikající. Později s Peterem Cookem a slavným satirickým revue, The Entment, podnikal turné po USA a Kanadě. Jasonovy neuvěřitelné dovednosti s dialekty, vytvořit naprosto autenticky jakýkoliv představitelný přízvuk, z něj u
činili zvláště vyhledávaného herce. Brzy přišla televize i film.

Oscarový režisér Robert Wise ho přivedl do Kalifornie kvůli filmu STAR! (1986). Pak přišla non-stop práce v podobě hostování v seriálech. Třeba MY FREND TONY, BRING ‘EM BACK ALIVE, ale hlavně CAPTAINS AND THE KINGS (nominace na Emmy). Epizodní role ve známých seriálech jako původní HAWAII FIVE-O nebo COLUMBO. Film s Michaelem Cainem Roberta Aldricha PŘÍLIŠ POZDNÍ HRDINA, ZACHRAŇTE TYGRA s Jackem Lemmonem, film Stanleyho Kramera DRSNÁ OKLAHOMA s George C. Scottem, TAJNÝ ZÁVOD, AIR AMERICA. Svou hereckou kariéru zakončil opravdu velkolepě, sice vedlejší, rolí Ajaye Sidhua v dobrodružném snímku Stevena Spielberga ZTRACENÝ SVĚT.


Během natáčení filmu NECROMANCY poznal svou ženu Pamelu Franklin, se kterou jsou svoji od roku 1970. Mají dva syny, Joshuu a Louise. Po ukončení herecké kariéry si s Louisem otevřeli proslulé exkluzivní sběratelské knihkupectví prvních vydání, Mystery Pier Books, nazvaný jedním z nejdůležitějších knihkupectví prvních vydání v USA.

image