About the park

Simon Masrani pomáhá vybudovat nejbezpečnější zábavní park na světě.

Brzy po získání InGenu v roce 1998, Simon Masrani začal pracovat na plánu, který se vzhledem k událostem z předchozích let zdál být neuskutečnitelný – znovu vystavit a udržet pod kontrolou nový zábavní park na ostrově Isla Nublar. Byli povoláni odborníci z firmy Masrani spolu s Dr. Henry Wu ze společnosti InGen aby naplánovali největší a nejzajímavější zábavní park, který kdy byl v dějinách lidstva postaven.

Simon Masrani využil dceřiných společností Axis Boulder Engineering a Timack Construction k přípravě a plánování před výstavbou na ostrově. Stavební dělníci byli chráněni před tamní divokou zvěří po dobu téměř tří let, od roku 2002, až po ukončení prací v roce 2004. S více než 1,2 miliardy dolarů ve stavebním materiálu by tento projekt neměl být nikdy podceňován.

„Nejúžasnější věcí na projektu byla pro mne skutečnost, že jsme to byli schopni postavit tak daleko od pevniny, při dodržení všech termínů,“ vysvětluje projektový manažer Jurského Světa pan Eli Jacobs. „Logistika a plánování bylo neskutečné. Bezpečnostní týmy, obvodové oplocení, vědci, karanténní zóny… Bylo to docela atmosférické.“

Simon dodává, „Zásadním při vytvoření Jurského Světa se ukázal být pocit bezpečí. Média v té době zcela zešílela a spolu s ekologickými skupinami po celém světě hledali a čekali na jakoukoliv událost, která by mohla poškodit naši pověst a mohli by nám vzít Isla Nublar. Museli jsme zajistit pocit bezpečí, protože když přišel čas na otevření v roce 2005, potřebovali jsme lidi, kteří by byli ochotni přijít.“

A tak se také stalo… Jurský Svět oficiálně otevřel v červnu roku 2005 s neuvěřitelnými 98 120 návštěvníky v prvním provozním měsíci.